Marmaris Satılık Ev Mevsimi

marmaris-satılık-ev

Ev En Uygun Hangi Mevsimde Alınabilir

Muğla Marmariste Gönenç Emlak Şirketi konut piyasasında dalgalanmalar talep trendleri araştırma sonucu Marmaris satılık ev mevsimini, işaret ediyor. Konut satın almanın yoğunluğu her mevsimde aynı olmaz. Konut sahibi olmak için bazı sezonlar vardır. Gayrimenkul satın almak için en uygun sezon kış aylarıdır. Bunun ana nedeni yazın yeni projelere başlayacak firmaların evleri bir an önce elinden çıkarmak istemesidir. Fakat kesinlikle kış ayında alınır diye bir durum söz konusu değildir. İnşaat firmalarının durumuna bağlı olarak bu durum değişebilir. Konut satın almada  en uygun mevsim inşaatların başlama tarihidir. Temelden evinizi alabilmek çok daha uygun olacaktır. Kentsel dönüşüm seçenekler sunmaktadır.

Kış Aylarında Ev Almak Mantıklı mı?

Kışın konut almak sizin için çok daha iyi olabilir. Kışın ev almanın avantajı evin nasıl ısındığına bakabilirsiniz. Bu sayede ısınma masrafını hesaplayabilir çok daha iyi ısınan bir eve taşınabilirsiniz. Satın alırken ısı yalıtımına dikkat etmek oldukça önemlidir. Isı yalıtımı yapılmamış veya kötü yapılmış evler oldukça az ısındığı için sizlere daha masraflı olacaktır. Isınma masrafının cebinizde kalması uzun vadede oldukça karlı olacaktır. Enerji Belgesi olmayan konutların satışını yasaklayan yasa süresi2020 Nisan ayına kadar süre uzatıldı. Bu tarihten sonra zaten bu kritere uygun olmayan evler satılamayacak.

Yaz Aylarında Ev Almak

Yaz aylarında satın almak, temelden almak ise oldukça mantıklı bir durumdur. Temelden gayrimenkul almak oldukça karlıdır. Binlerce lira daha ucuza ev sahibi olabilirsiniz. Yatırım yapmak için en güzel mevsim yaz aylarıdır. Yazın ev satışları tavan yaptığı için aldığınız ev elinizde kalmaz. Yüksek fiyattan kiraya vermeniz mümkündür. Konut arayanların en çok arttığı mevsim yaz aylarıdır.

Yazın evinizi almanın avantajı ise taşınmanın kolay olmasıdır. Kış aylarında yağışlı gün sayısı fazla olduğu için taşınmak oldukça zordur. Havanın sıcak olması işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Sonuç

Genel olarak ev almanın herhangi bir ayı ya da mevsimi bulunmamaktadır. Ev almak için en güzel mevsim ihtiyacınızın ne zaman olduğudur. Eğer ihtiyacınız var ise uygun koşullar sağlanmasının ardından küçük çaplı ön araştırma yaparak evinizi alabilirsiniz. Araştırma yapmadan asla konut almayınız. Araştırma yapmak sizi oldukça kara sokacaktır. Araştırma yaparak aldığınız evlerin mevsimi önemli değildir. Eğer yatırım yapmak istiyorsanız öncelikle hangi semtten alacağınızı tespit etmeniz lazımdır. Ardından o semtte yer alan en uygun adresleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Marmaris Emlak Haberleri

Gonenc-Emlak-Haberleri

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s