Marmariste Ev Kiralama

SAHİBİNDEN DAİRE KİRAYA VERMENİN DEZAVANTAJLARI

Çok sık yaşanan kiracı kiraya veren arsında yaşanan Marmariste ev kiralama problemleri profesyonellerle çalışma tercih edilirse her iki taraf için avantaj sağlanır.  Muğla Marmaris kiralık ev piyasasında konut kiralarken  emlak danışmanıyla çalışmak sonradan ortaya çıkabilecek problemleri önlemek amacıyla çok önemlidir. Marmaris Emlak Piyasasında deneyimli uzman danışmanlar daha ilkeli hareket edeceği için zarara uğrama oranınız düşer. Gayrimenkul danışmanları sizin ve evinizi kiralamak isteyen insanların arasında tampon  bölge oluşturduğu için işin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlarlar. Kira bedeli, depozito ve kira sözleşmesi gibi çeşitli evrak işleriyle sizin için ilgilenen gayrimenkul danışmanları, en uygun kriterlere sahip kiracının seçilmesinde size yardımcı olur.

EV KİRALARKEN EMLAKÇI İLE ÇALIŞMANIN FAYDALARI

  • Balkona branda asarak ya da gazeteye ilan vererek ulaşabileceğinizden daha fazla insana ulaşabilirler. Bu da kiracı seçimi için birçok aday demek.
  • Profesyonel çalıştıkları için tüm olasılıkları göz önünde bulundururlar.
  • Kira hukukuna hâkim oldukları için kaçırdığınız noktalarda devreye girerler.
  • Emlak danışmanları sizin için tüm evrak işlerini halleder ve depozito aşamasında zarara uğramanızı önlerler.

KİRACI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ

KİRAYI KARŞILAYABİLME

Evinize kiracı olarak gelecek kişinin, belirlediğiniz kira ücretini ödeyebilecek maddi güce sahip olduğundan emin olun. Sonradan çıkabilecek herhangi bir aksaklığa karşı alınacak olan bu önlem, zarara uğramanızı önler.

KİRAYI ZAMANINDA ÖDEME

Evinize gelecek kiracının sorumluluk sahibi bir insan olmasına özen gösterin. Herkesin zamanında ödemesi gereken borçları olabilir. Bu yüzden sizi mağdur etmemesi adına kira sözleşmesinden önce bu hususa açıklık getirin.

TEMİZLİK, TERTİP VE DÜZEN

Evinizde kalacak olan kiracının eve düzgün bakacağına, duvar sıvalarına, kapılara ya da banyo ve mutfak gibi evin en çok kullanılan bölümlerini temiz bırakacağına emin olun. Çünkü kiracı sonsuza kadar o evde kalmayacağı için o taşındıktan sonra bir harabeyle karşılaşmamak adına bunları önceden konuşun.

KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR

Kimse evini çeşitli uyuşturucu maddeler kullanan birine kiralamak istemez. Bu tür konuları konuşmak çok kolay olmasa da sonradan hayal kırıklığına uğramamak adına en başta açıklık getirmenizde fayda var.

EV ARKADAŞLARI

Evi kaç kişinin kullanacağını ya da evde kaç kişi kalacağını öğrenin. Kapasitenin üzerinde insanın kalması evinize zarar verdiği gibi yaşam konforunu da düşürür.

Marmaris Emlak Haberleri

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s